Proces koupě

Výběr bytu a ústní rezervace

Výběr a koupě nemovitosti je velký životní krok, který vyžaduje dostatek času na promyšlení. Proto vám nabízíme tzv. předrezervaci, během které byt nebudeme nabízet nikomu dalšímu a vy se můžete během následujících 3 dnů v klidu rozhodnout.

Rezervační smlouva

Pokud se pro koupi rozhodnete, připravíme vám rezervační smlouvu. Součástí této smlouvy je rezervační poplatek ve výši
 100 000 Kč. Tento poplatek je splatný do 5 dnů od podpisu smlouvy. Rezervační poplatek se následně stane součástí celkové kupní ceny.

Smlouva o smlouvě budoucí kupní

Do jednoho měsíce od podpisu rezervační smlouvy vás kontaktujeme ohledně podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní. V této fázi stačí uhradit do 10 dní od podpisu prvních 20 % z kupní ceny (rezervační poplatek je odečten).

Výběr standardů

V klientském centru si můžete do stanoveného termínu vybrat ze široké nabídky standardního vybavení.

Kupní smlouva

Zbývajících 80 % z kupní ceny hradíte až po kolaudaci projektu, před podpisem kupní smlouvy. Po doplacení celé kupní ceny, společně podepíšeme kupní smlouvu. V případě financování hypotékou následuje úhrada vlastních zdrojů, podpis Zástavních smluv, vyčerpání hypotečního úvěru, poté podpis Kupní smlouvy.

Technická prohlídka

Několik měsíců (obvykle dva nebo tři) před konečným předáním nemovitosti se sejdeme a provedeme takzvanou "technickou kontrolu". Účelem této revize je zkontrolovat případné závady nebo nedostatky včas, aby mohly být odstraněny před vaším nastěhováním.

Předání nemovitosti

A je to! Tímto okamžikem jste dokončili cestu ke koupi vlastní nemovitosti. Naposledy společně zkontrolujeme byt, vyřídíme všechny zbývající dokumenty a předáme vám klíče od vašeho nového domova. Zbytek už je zcela na vás!

Pomůžeme vám s financováním

Využitím našeho na bance nezávislého hypotečního poradce, získáte mnoho výhod v porovnání s přímou komunikací v bance.

Hypoteční specialista

Ivana Vlčková

  • Nulový poplatek za zpracování hypotéky
  • Zajištění ocenění nemovitosti je samozřejmostí
  • Vyřídíme veškerou administrativu s bankou i katastrálním úřadem
  • Nejnižší úroková sazba
  • Všechny naše služby jsou pro naše klienty zdarma
  • Jako bonus nabízíme možnost odstoupení od uzavřené rezervační smlouvy. V případě neschválení námi zajišťovaného hypotečního úvěru. A to bez sankcí včetně vrácení rezervačního poplatku