Získali jsme platné územní rozhodnutípro projekt Zahraďák 17 v pražské Hostivaři

Připravovaný obytný soubor Zahraďák 17 na rozhraní městských částí Prahy 10 a 15 získal platné územní rozhodnutí. Postupně zde v několika realizačních etapách vyroste nová obytná čtvrť s cca 1000 nových kvalitních bytů od malých 1+kk až po velké byty 4+kk.

Území bývalého areálu továrny Praga nedaleko vodní nádrže Hostivař je místem s mimořádným potenciálem pro přeměnu na plnohodnotnou městskou čtvrť. Ta bude vybudována tak, aby poskytovala maximální všestranný komfort a variabilitu z hlediska pohybu a prostupnosti pro pěší a bude navržena pro bydlení nejširšího věkového i sociálního spektra. Pro jednotlivce a bezdětné dvojice všech věkových kategorií i pro potřeby plnohodnotného rodinného bydlení, včetně nadstandardních bytů v blízkosti parku v jihovýchodní části území. V rámci území bude také situováno několik dětských hřišť, sportoviště a je počítáno i s občanskou vybaveností.

V první realizační etapě bude postaven 8 podlažní bytový dům s celkem 83 byty s dispozicemi od 1+kk až po velké byty 4+kk včetně několika mezonetových bytů. Zahájení prodeje je plánováno do konce tohoto roku.