Hrubá stavba první budovy vysočanského KLBNV Parku je dokončena. Známá je i podoba jeho zeleného vnitrobloku

Rezidenční projekt KLBNV Park se dočkal významného milníku, tzv. glajchy neboli dokončení hrubé stavby první etapy, která se současně může pochlubit již 129 prodanými jednotkami.

Celkem zde vznikne šest unikátních bytových domů s vlastním parkem, který má být klíčovou devízou příjemného bydlení. Právě jeho podoba byla v minulých dnech finálně schválena a je nyní k dispozici široké veřejnosti. Návrh realizace vznikl ve spolupráci s odborníky z Atelieru Flera. První část parku bude dokončena souběžně s budovou C, tedy ve druhém čtvrtletí roku 2024.

„Záměrem bylo vytvořit prostor, kde se potkává pohodlná a bezpečná obytnost pod korunami stromů s hravostí a chutí spoluvytvářet komunitu hrdou na to, že v tomto prostředí žije. Park bude zelenou oázou ve městě, místem klidu, ale také milé umělecké nadsázky. Chceme, aby se návštěvník ve sdíleném parku cítil uvolněný a chtěl rozjímat anebo se jen tak smát,“ vysvětluje Ferdinand Leffler, hlavní architekt Atelieru Flera.

Pokrokové myšlení, představivost a odvaha zkoušet nové věci typické pro Emila Kolbena, Nikolu Teslu a Thomase Alvu Edisona se projevují v jednotlivých prvcích využitých v celém prostoru. Na hlavní ose vnitrobloku budou umístěny tři pergoly s barevnou transparentní krytinou, vrhající na pobytová místa barevné stíny v odstínech žluté, zelené a červené. Poslední zmíněná má být ojedinělá tím, že intenzita jejího osvětlení bude přizpůsobena tomu, kolik elektřiny návštěvníci parku vygenerují šlapáním na připojeném rotopedu.

Centrální část parku bude skýtat vodní prvky, promenádu, hřiště či specifické interaktivní prvky. Barvy a elektřina jsou zde dominantním motivem a promítají se také do volby netradičního transparentního mobiliáře spojeného se světelnými zařízeními. Chybět nebudou ani barevné LED pásy instalované do dlažby pro efektní večerní atmosféru. Příjemný pobyt ve vnitrobloku rezidence zajistí výsadba stromů, jež budou zrcadlit sezonní proměnlivost a v letních měsících poskytnou příchozím komfortní stín. Děti i domácí mazlíčci se mohou těšit na osvěžení a nekonečnou zábavu v podobě střiků v dlažbě a mlžidel, s nimiž se stále častěji setkáváme na náměstích a jiných veřejných prostranstvích.

„Spolupráce s Atelierem Flera se nám skvěle osvědčila již v minulosti. Ceníme si jeho vysoké profesionality, ale také snahy o pochopení podstaty každého našeho projektu, filozofie a zasazení do okolního prostředí. Středobodem návrhu vnitrobloku KLBNV Parku jsou zcela jistě lidé a jejich rozmanité potřeby. Naší prioritou bylo zachování soukromí pro uživatele předzahrádek, avšak také velkorysý prostor pro komunitní sousedské setkávání všech věkových skupin,“ doplňuje Milena Zavadilová, ředitelka prodeje CPI Rezidence.

Se završením hrubé stavby má již nová budova finální tvar a dále zde budou probíhat vnitřní řemeslné i vnější dokončovací činnosti. „Nyní se věnujeme zdění vnitřních příček, instalujeme okna, sítě a technologie, zároveň probíhají práce na venkovní infrastruktuře, jako jsou přípojky a sítě. Poté už se dostaneme do pomyslného finále, kdy kromě střechy a fasády začneme dokončovat vnitřní práce, budovat okolní infrastrukturu a započnou krajinářské úpravy parku a zeleně ve spolupráci s Atelierem Flera,“ komentuje aktuální stav projektový manažer CPIPG Jan Musil.