Služby a vybavenost v okolí

Dům U akátu nabízí bohatou občanskou vybavenost – posuďte sami na interaktivní mapě.

Dům se nachází v ulici Nemocniční, v srdci Vysočan a navazuje přímo na malý parčík uzavřený mezi ulicemi Nemocniční, Poštovská a Pod strojírnami, jenž dělí tento pás zeleně na dvě části. Vysočany, tato kdysi průmyslová část Prahy, avšak nyní velice dynamicky se rozvíjející pražská čtvrť mající tendenci a potenciál se stát do budoucna novým pražským Karlínem.

To vše díky vizím a plánům na rozvoj Vysočan a aktivní činnosti developerů přeměňující toto kdysi industriální srdce Prahy na nové a moderní město. Nemocniční ulice má optimální polohu, co se týká dostupnosti k veškeré občanské vybavenosti v oblasti. Počínaje blízkou Galerií Harfa nebo NC Fénix, velice blízko jsou dostupné také školy a školky, restaurace, kavárny, menší obchody a služby a také poliklinika.

Atraktivitu místa podtrhuje skvělé dopravní spojení. Pár kroků je to na nejbližší stanici metra Vysočanská nebo Kolbenova a příjemná je také blízkost tramvajových linek v Kolbenově ulici. Kdo vyhledává klid a relaxaci jistě využije přítomnost městských parků kolem revitalizované Rokytky k příjemným procházkám, blízkosti parku Podvinní s dětskými hřišti a lanovým centrem, cyklostezkami nebo vinici Máchalka. Možností využití volného času jak pro relaxaci či zábavu je zde nepřeberné množství.