Projekt Praga v pražské Hostivaři získal povolení EIA

Připravovaný bytový areál Praga nedaleko vodní nádrže Hostivař získal od pražského magistrátu kladné stanovisko o vlivu  na životní prostředí EIA. Postupně zde v několika realizačních etapách vyroste nová obytná čtvrť s cca 1000 nových kvalitních bytů od malých 1+kk až po velké byty 4+kk. 

Praha, 23. února 2018 - Připravovaný bytový areál Praga nedaleko vodní nádrže Hostivař získal od pražského magistrátu kladné stanovisko o vlivu  na životní prostředí EIA. Území bývalého areálu Praga je místem na rozhraní městských částí Prahy 10 a 15 s mimořádným potenciálem pro přeměnu na plnohodnotnou městskou čtvrť. Postupně zde v několika realizačních etapách vyroste nová obytná čtvrť s cca 1000 nových kvalitních bytů od malých 1+kk až po velké byty 4+kk. V současné době se připravuje projektová dokumentace pro územní řízení.

Podstatou městského urbanismu tohoto projektu bude kultivovaný veřejný prostor, který považujeme za nedílnou součást kvalitního bydlení. Jde zejména o uliční prostor se stromy, s navazujícími veřejnými i polosoukromými prostory zeleně, které přechází v zeleň náležící k jednotlivým obytným domům. Vhodné místní podmínky umožňují využití území s minimální dopravní vnitřní zátěží. Nová obytná čtvrť bude vybudována tak, aby poskytovala maximální všestranný komfort a variabilitu z hlediska pohybu a prostupnosti pro pěší a bude navržena pro bydlení nejširšího věkového i sociálního spektra. Pro jednotlivce a bezdětné dvojice všech věkových kategorií i pro potřeby plnohodnotného rodinného bydlení, včetně nadstandardních bytů v blízkosti parku v jihovýchodní části území. V rámci území bude také situováno několik dětských hřišť, sportoviště a počítáno je i s občanskou vybaveností.

Další aktuality

 • 014.jpg

  Dokončili jsme hrubou stavbu projektu Rezidence Křivoklátská

  Zjisti více
 • zdene-k-havelka-vlevo-vy-konny-r-editel-cpi-property-group-jir-i-haramul-vpravo-starosta-me-stske-c-a-sti-praha-br-ezine-ves-1.jpg

  CPI Property Group zahájí prodej další etapy Rodinných domů Březiněves

  Zjisti více
 • vizualizace_ext_zahrada_F.jpg

  Navštivte den otevřených dveří!

  Zjisti více